Back

ⓘ Ama-Woreda ase Itiyopiya. I-Woreda yisigaba noma ingxenye yesithathu ekuhlukanisweni kwezwe lase Itiyopiya. Ngokulandelana kuqala isifundazwe, kulandele isifund ..



Ama-Woreda ase Itiyopiya
                                     

ⓘ Ama-Woreda ase Itiyopiya

I-Woreda yisigaba noma ingxenye yesithathu ekuhlukanisweni kwezwe lase Itiyopiya. Ngokulandelana kuqala isifundazwe, kulandele isifunda, kulandele i-woreda bese kugcina iwadi. Ngezansi uhlu lwama-woreda ase Itiyopiya ngaphansi kwezifundazwe kanye nezifunda atholakala kuzona.

                                     

1. Afar

Awsi Rasu

  • Kori
  • Asayita
  • Elidar
  • Garani
  • Semera Logiya
  • Dubti
  • Mille
  • Afambo
  • Adaar
  • Chifra

Kilbet Rasu

  • Berhale
  • Dallol
  • Abala
  • Megale
  • Afdera
  • Koneba
  • Bidu
  • Erebti

Gabi Rasu

  • Argobba
  • Awash Fentale
  • Dulecha
  • Amibara
  • Gewane
  • Bure Mudaytu
  • Canruka
                                     

2. Amhara

South Gondar

  • Debre Tabor idolobha
  • Mirab Este
  • Fogera
  • Simada
  • Kemekem
  • Misraq Este
  • Lay Gayint
  • Tach Gayint
  • Ebenat
  • Farta

North Wollo

  • Delanta
  • Kobo
  • Lasta
  • Habru
  • Dawunt
  • Bugna
  • Wadla
  • Gidan
  • Guba Lafto
  • Weldiya idolobha
  • Meket

South Wollo

  • Were Ilu
  • Kelala
  • Kombolcha idolobha
  • Mehal Sayint
  • Debre Sina
  • Tenta
  • Wegde
  • Legahida
  • Kalu
  • Tehuledere
  • Sayint
  • Were Babu
  • Dessie Zuria
  • Legambo
  • Jama
  • Ambassel
  • Kutaber
  • Magdala
  • Dessie idolobha
  • Abuko

West Gojjam

  • Yilmana Densa
  • Goncha
  • Dembecha
  • Kuarit
  • Bure
  • Mecha
  • Dega Damot
  • Finote Selam idolobha
  • Debub Achefer
  • Semien Achefer
  • Wemberma
  • Bahir Dar Zuria
  • Sekela
  • Jabi Tehnan

Wag Hemra

  • Soqota Zuria
  • Sehala
  • Gazbibla
  • Abergele
  • Zikuala
  • Dehana
  • Soqota idolobha

Agew Awi

  • Banja Shekudad
  • Ankasha Guagusa
  • Dangila
  • Faggeta Lekoma
  • Jawi
  • Guagusa Shekudad
  • Guangua

Oromia

  • Argobba
  • Dawa Harewa
  • Bati
  • Bahir Dar idolobha
  • Jile Timuga
  • Dawa Chefe
  • Artuma Fursi
  • Kemise idolobha
                                     

2.1. Amhara North Gondar

  • Mirab Armachiho
  • Mirab Belessa
  • Gondar Zuria
  • Gondar idolobha
  • Chilga
  • Qwara
  • Alefa
  • Debarq
  • Dembiya
  • Metemma
  • Tselemt
  • Dabat
  • Tegeda
  • Wegera
  • Misraq Belessa
  • Tach Armachiho
  • Takusa
  • Jan Amora
  • Addi Arkay
  • Lay Armachiho
  • Beyeda
                                     

2.2. Amhara North Wollo

  • Delanta
  • Kobo
  • Lasta
  • Habru
  • Dawunt
  • Bugna
  • Wadla
  • Gidan
  • Guba Lafto
  • Weldiya idolobha
  • Meket
                                     

2.3. Amhara South Wollo

  • Were Ilu
  • Kelala
  • Kombolcha idolobha
  • Mehal Sayint
  • Debre Sina
  • Tenta
  • Wegde
  • Legahida
  • Kalu
  • Tehuledere
  • Sayint
  • Were Babu
  • Dessie Zuria
  • Legambo
  • Jama
  • Ambassel
  • Kutaber
  • Magdala
  • Dessie idolobha
  • Abuko
                                     

2.4. Amhara North Shewa

  • Termaber
  • Mojana Wadera
  • Merhabete
  • Siyadebrina Wayu
  • Antsokiyana Gemza
  • Debre Berhan
  • Asagirt
  • Moretna Jiru
  • Menz Lalo Midir
  • Basona Werana
  • Kewet
  • Hagere Mariamna Kesem
  • Geshe
  • Menz Keya Gebreal
  • Berehet
  • Mida Woremo
  • Menz Mam Midir
  • Ankober
  • Efratana Gidim
  • Menz Gera Midir
  • Ensaro
  • Angolalla Tera
  • Menjarna Shenkora
                                     

2.5. Amhara East Gojjam

  • Enarj Enawga
  • Shebel Berenta
  • Goncha Siso Enese
  • Debre Markos idolobha
  • Gozamin
  • Machakel
  • Enbise Sar Midir
  • Awabel
  • Debre Elias
  • Sinan
  • Aneded
  • Hulet Ej Enese
  • Baso Liben
  • Debay Telatgen
  • Dejen
  • Bibugn
  • Enemay
                                     

2.6. Amhara West Gojjam

  • Yilmana Densa
  • Goncha
  • Dembecha
  • Kuarit
  • Bure
  • Mecha
  • Dega Damot
  • Finote Selam idolobha
  • Debub Achefer
  • Semien Achefer
  • Wemberma
  • Bahir Dar Zuria
  • Sekela
  • Jabi Tehnan
                                     

2.7. Amhara Wag Hemra

  • Soqota Zuria
  • Sehala
  • Gazbibla
  • Abergele
  • Zikuala
  • Dehana
  • Soqota idolobha
                                     

2.8. Amhara Agew Awi

  • Banja Shekudad
  • Ankasha Guagusa
  • Dangila
  • Faggeta Lekoma
  • Jawi
  • Guagusa Shekudad
  • Guangua
                                     

2.9. Amhara Oromia

  • Argobba
  • Dawa Harewa
  • Bati
  • Bahir Dar idolobha
  • Jile Timuga
  • Dawa Chefe
  • Artuma Fursi
  • Kemise idolobha
                                     

3. Benishangul-Gumuz

Asosa

  • Menge
  • Asosa
  • Sherkole
  • Oda Bildigilu
  • Bambasi
  • Komesha
  • Kormuk
                                     

4. Oromia

Borena

  • Moyale
  • Arero
  • Yabelo
  • Gomole
  • Dire
  • Elowaye
  • Dubuluk
  • Dillo
  • Teltele
  • Miyu
  • Wacile
  • Dehas

East Shewa

  • Jiddo Kombolcha
  • Adaama Naannoo
  • Bishoftu
  • Liban
  • Fantalle
  • Gimbichu
  • Adaa
  • Adaami Tullu
  • Boora
  • Dugda
  • Boosat
  • Loome

Guji

  • Aga Wayu
  • Goro Dola
  • Saba Boru
  • Negele
  • Wadera
  • Adola
  • Gumi Eldalo
  • Dama
  • Ana Sora
  • Bore
  • Haro Walabu
  • Liben
  • Odo Shakiso
  • Uraga
  • Girja

Horo Guduru Welega

  • Jardega Jarte
  • Horo
  • Amuru
  • Abe Dongoro
  • Horo Buluq
  • Coman Guduru
  • Jimma Rare
  • Shambu
  • Guduru
  • Abay Chomen
  • Hababo Guduru
  • Jimma Genete

Jimma

  • Sigmo
  • Dedo
  • Gomma
  • Agaro idolobha
  • Tiro Afeta
  • Omo Beyan
  • Seka Chekorsa
  • Limmu Kosa
  • Kersa
  • Setema
  • Mana
  • Chora Botor
  • Sokoru
  • Limmu Sakka
  • Shebe Senbo
  • Mancho
  • Bacho–Jimma
  • Botor Xolay
  • Guma
  • Omo Nada
  • Gera

Kelam Welega

  • Jimma Horo
  • Gidami
  • Gawo Kebe
  • Sadi Chanka
  • Lalo Kile
  • Dembidolo
  • Dale Sedi
  • Aira Guliso
  • Yemalogi Welele
  • Dale Wabera
  • Hawa Gelan
  • Anfillo
  • Sayo

North Shewa

  • Yaya Gulele
  • Degem
  • Debra Libanos
  • Kembibit
  • Gerar Jarso
  • Fiche
  • Hidabu Abote
  • Aleltu
  • Shararo
  • Abichuna Gnea
  • Dera
  • Wara Jarso
  • Jida
  • Kuyu

South West Shewa

  • Ilu
  • Wonchi
  • Tole
  • Dawo
  • Amaya
  • Waliso
  • Seden Sodo
  • Kersa Malima
  • Becho
  • Sodo Dacha

West Arsi

  • Shashamanee
  • Wando
  • Kofale
  • Adaabaa
  • Dodola
  • Siraaro
  • Nansabo
  • Nageele
  • Heeban Arssi
  • Qoree
  • Shashamene Naanawa
  • Shaalla
  • Gadab Hasaasa
  • Kokosa

West Hararghe

  • Darolebu
  • Gumbii Bordobe
  • Habro
  • Doba
  • Shanan Dhuuggoo
  • Guba Koricha
  • Hawi Gudina
  • Tulo
  • Chiro
  • Mieso
  • Gemechis
  • Badessa
  • Boke
  • Anchar
  • Chiro Zuria
  • Burka Dimtu

West Welega

  • Homa
  • Guliso
  • Nejo
  • Boji Chokorsa
  • Lalo Asabi
  • Jarso
  • Kondala
  • Babo Gambela
  • Begi
  • Kiltu Kara
  • Boji Dirmaji
  • Yubdo
  • Gimbi
  • Nole Kaba
  • Mana Sibu
  • Ayra
  • Lata Sibu
  • Haru
  • Genji
  • Sayo Nole

Oromia–Finfinne

  • Sebeta Hawas
  • Laga Xafo Laga Dadhi
  • Akaki
  • Mulo
  • Canco
  • Sululta
  • Sebeta
  • Walmara
  • Holeta Genet
  • Dukam
  • Galan
  • Burayu
  • Sendafa
  • Bereh

Buno Bedele

  • Mako
  • Dega
  • Bedele
  • Dabohana
  • Cooraa
  • Gachii
  • Cawaqa
  • Dhidheessa
  • Boorracha

West Guji

  • Dugdaa Daawaa
  • Qarsaa
  • Hambalaa
  • Suroo
  • Galaanaa
  • Abbayaa
  • Malkaa Sooddo
  • Bulee Horaa


                                     

4.1. Oromia Arsi

  • Askoo
  • Coole
  • Dugda Baatuu
  • Seeru
  • Limuna Bilbilo
  • Diksis
  • Xiyo
  • Leemu fi Bilbilo
  • Aminyaa
  • Luude Hexosa
  • Asalla
  • Digaluu fi Xiijoo
  • Guuna
  • Shirka
  • Muneesa
  • Siree
  • Marti
  • Jeju
  • Doodota
  • Suudee
  • Gololcha
  • Heexosa
  • Tena
  • Honqoolo Waabe
  • Baale Gasgar
  • Shanan Kooluu
  • Roobe
                                     

4.2. Oromia Bale

  • Barbaree
  • Gindhir
  • Dallo Manna
  • Gooro
  • Gurraadhamolee
  • Gooba
  • Dawe Qacan
  • Gololcha
  • Roobe idolobha
  • Diinsho
  • Sinaana
  • Ginir
  • Agaarfaa
  • Gaasara
  • Raayituu
  • Lagahiddaa
  • Haranna Buluq
  • Madda Wolaabu
  • Dawe Sarar
  • Sawenaa
                                     

4.3. Oromia Borena

  • Moyale
  • Arero
  • Yabelo
  • Gomole
  • Dire
  • Elowaye
  • Dubuluk
  • Dillo
  • Teltele
  • Miyu
  • Wacile
  • Dehas
                                     

4.4. Oromia East Shewa

  • Jiddo Kombolcha
  • Adaama Naannoo
  • Bishoftu
  • Liban
  • Fantalle
  • Gimbichu
  • Adaa
  • Adaami Tullu
  • Boora
  • Dugda
  • Boosat
  • Loome
                                     

4.5. Oromia East Wollega

  • Leka Dulecha
  • Wayu Tuka
  • Jimma Arjo
  • Ibantu
  • Nekemte idolobha
  • Wama Hagalo
  • Gobu Sayo
  • Gudaya Jare
  • Gudaya Bila
  • Guto Wayo
  • Haro Limmu
  • Kiramu
  • Guto Gida
  • Nunu Kumba
  • Gida Ayana
  • Sasiga
  • Gida Kiramu
  • Limmu
  • Sibu Sire
                                     

4.6. Oromia Guji

  • Aga Wayu
  • Goro Dola
  • Saba Boru
  • Negele
  • Wadera
  • Adola
  • Gumi Eldalo
  • Dama
  • Ana Sora
  • Bore
  • Haro Walabu
  • Liben
  • Odo Shakiso
  • Uraga
  • Girja
                                     

4.7. Oromia Horo Guduru Welega

  • Jardega Jarte
  • Horo
  • Amuru
  • Abe Dongoro
  • Horo Buluq
  • Coman Guduru
  • Jimma Rare
  • Shambu
  • Guduru
  • Abay Chomen
  • Hababo Guduru
  • Jimma Genete
                                     

4.8. Oromia Jimma

  • Sigmo
  • Dedo
  • Gomma
  • Agaro idolobha
  • Tiro Afeta
  • Omo Beyan
  • Seka Chekorsa
  • Limmu Kosa
  • Kersa
  • Setema
  • Mana
  • Chora Botor
  • Sokoru
  • Limmu Sakka
  • Shebe Senbo
  • Mancho
  • Bacho–Jimma
  • Botor Xolay
  • Guma
  • Omo Nada
  • Gera
                                     

4.9. Oromia Kelam Welega

  • Jimma Horo
  • Gidami
  • Gawo Kebe
  • Sadi Chanka
  • Lalo Kile
  • Dembidolo
  • Dale Sedi
  • Aira Guliso
  • Yemalogi Welele
  • Dale Wabera
  • Hawa Gelan
  • Anfillo
  • Sayo
                                     

4.10. Oromia North Shewa

  • Yaya Gulele
  • Degem
  • Debra Libanos
  • Kembibit
  • Gerar Jarso
  • Fiche
  • Hidabu Abote
  • Aleltu
  • Shararo
  • Abichuna Gnea
  • Dera
  • Wara Jarso
  • Jida
  • Kuyu
                                     

4.11. Oromia South West Shewa

  • Ilu
  • Wonchi
  • Tole
  • Dawo
  • Amaya
  • Waliso
  • Seden Sodo
  • Kersa Malima
  • Becho
  • Sodo Dacha
                                     

4.12. Oromia West Arsi

  • Shashamanee
  • Wando
  • Kofale
  • Adaabaa
  • Dodola
  • Siraaro
  • Nansabo
  • Nageele
  • Heeban Arssi
  • Qoree
  • Shashamene Naanawa
  • Shaalla
  • Gadab Hasaasa
  • Kokosa
                                     

4.13. Oromia West Hararghe

  • Darolebu
  • Gumbii Bordobe
  • Habro
  • Doba
  • Shanan Dhuuggoo
  • Guba Koricha
  • Hawi Gudina
  • Tulo
  • Chiro
  • Mieso
  • Gemechis
  • Badessa
  • Boke
  • Anchar
  • Chiro Zuria
  • Burka Dimtu
                                     

4.14. Oromia West Shewa

  • Ambo
  • Toke Kutaye
  • Jeldu
  • Cobii
  • Meta Walqixe
  • Dendi
  • Dire Enchini
  • Midakegn
  • Bako Tibe
  • Ilu Galan
  • Elfata
  • Cheliya
  • Liban Jawwi
  • Adaaa Bargaa
  • Abuna Ginde Beret
  • Ejerie
  • Jibat
  • Ejersa Lafoo
  • Nono
  • Ginde Beret
  • Dano
  • Meta Robi
                                     

4.15. Oromia West Welega

  • Homa
  • Guliso
  • Nejo
  • Boji Chokorsa
  • Lalo Asabi
  • Jarso
  • Kondala
  • Babo Gambela
  • Begi
  • Kiltu Kara
  • Boji Dirmaji
  • Yubdo
  • Gimbi
  • Nole Kaba
  • Mana Sibu
  • Ayra
  • Lata Sibu
  • Haru
  • Genji
  • Sayo Nole
                                     

4.16. Oromia Oromia–Finfinne

  • Sebeta Hawas
  • Laga Xafo Laga Dadhi
  • Akaki
  • Mulo
  • Canco
  • Sululta
  • Sebeta
  • Walmara
  • Holeta Genet
  • Dukam
  • Galan
  • Burayu
  • Sendafa
  • Bereh
                                     

4.17. Oromia Buno Bedele

  • Mako
  • Dega
  • Bedele
  • Dabohana
  • Cooraa
  • Gachii
  • Cawaqa
  • Dhidheessa
  • Boorracha
                                     

4.18. Oromia West Guji

  • Dugdaa Daawaa
  • Qarsaa
  • Hambalaa
  • Suroo
  • Galaanaa
  • Abbayaa
  • Malkaa Sooddo
  • Bulee Horaa
                                     

5. Somali

Liben

  • Qarsadula
  • Filtu
  • Dollo Ado
  • Bokolmayo
  • Gura Baqasa
  • Gura Damole

Afder

  • Hargelle
  • Baarey
  • Qooxle
  • Raaso
  • Ceelkarri
  • Ilig dheere
  • Cherati
  • Goro Bekeksa
  • Limey Galbeed
  • Afder
  • Dolobay

Jarar

  • Dhagax Buur
  • Birqod
  • Aware
  • Dhagax Madow
  • Degehabur
  • Misraq Gashamo
  • Daroor
  • Dig
  • Araarso
  • Gunagado
  • Bilcil Buur
  • Yoocaale

Erer

  • Waangay
  • Qubi
  • Mayaa-Muluqo
  • Xamaro
  • Fiiq
  • Salahad
  • Yaxoob
  • Lagahida

Shabelle

  • Elale
  • Ferfer
  • Cadaadle
  • Kelafo
  • Mustahil
  • Danan
  • Beer Caano
  • Gode
  • Limey Bari
  • Abaqorow

Fafan

  • Babille
  • Shabeeley
  • Wajaale
  • Awbare
  • Harorays
  • Gursum
  • Jijiga
  • Tuli Guled
  • Goljano
  • Harawo
  • Kebri Beyah
  • Mula
  • Harshin

Korahe

  • Kebri Dahar
  • Dhooboweyn
  • Ceel-Ogadeen
  • Marsin
  • Boodaley
  • Shilavo
  • Laas-Dhankayre
  • Kudunbuur
  • Higloley
  • Shekosh

Sitti

  • Shinile
  • Dembel
  • Biki
  • Afdem
  • Erer
  • Mieso
  • Geblalu
  • Ayesha
  • Hadhagaale

Dollo

  • Lehel-Yucub
  • Galadi
  • Galxamur
  • Daratole
  • Warder
  • Danot
  • Bokh


                                     

6. SNNPR

Bench Maji

  • Meinit Goldiya
  • Meinit Shasha
  • Maji
  • Mizan Aman
  • Guraferda
  • She Bench
  • Bero
  • Debub Bench
  • Semien Bench
  • Surma
  • Sheko

Gamo Gofa

  • Demba Gofa
  • Geze Gofa
  • Arba Minch
  • Chencha
  • Boreda
  • Dita
  • Sawla
  • Deramalo
  • Kucha
  • Mirab Abaya
  • Zala
  • Bonke
  • Uba Debretsehay
  • Arba Minch Zuria
  • Melokoza
  • Kemba
  • Oyda

Gedeo

  • Gedeb
  • Bule
  • Kochere
  • Wenago
  • Dila
  • Yirgachefe
  • Dila Zuria

Gurage

  • Abeshge
  • Cheha
  • Mareko
  • Welkite
  • Kokir Gedebano
  • Endegagn
  • Enemorina Eaner
  • Meskane
  • Butajira
  • Geta
  • Gumer
  • Muhor Na Aklil
  • Soddo
  • Ezha
  • Kebena

Hadiya

  • Misraq Badawacho
  • Soro
  • Ana Lemo
  • Hosaena
  • Mirab Badawacho
  • Duna
  • Misha
  • Shashogo
  • Gibe
  • Gomibora
  • Limo

Keffa

  • Cheta
  • Decha
  • Bita
  • Gesha
  • Telo
  • Ginbo
  • Gewata
  • Bonga
  • Menjiwo
  • Sayilem
  • Chena

Kembata Tembaro

  • Hadero Tunto
  • Tembaro
  • Damboya
  • Kedida Gamela
  • Kacha Bira
  • Doyogena
  • Durame
  • Angacha

Silte

  • Misraq Azernet Berbere
  • Lanfro
  • Sankurra
  • Dalocha
  • Silte
  • Wulbareg
  • Mirab Azernet Berbere
  • Alicho Werero

South Omo

  • Selamago
  • Dasenech
  • Hamer
  • Bena Tsemay
  • Semen Ari
  • Nyangatom
  • Male
  • Debub Ari

Wolayita

  • Abela Faracho
  • Sodo idolobha
  • Offa
  • Awasa
  • Sodo Zuria
  • Humbo
  • Kindo Koysha
  • Damot Gale
  • Damot Sore
  • Boloso Bombe
  • Kindo Didaye
  • Boloso Sore
  • Damot Pulasa
  • Diguna Fango
  • Damot Weyde


                                     

6.1. SNNPR Bench Maji

  • Meinit Goldiya
  • Meinit Shasha
  • Maji
  • Mizan Aman
  • Guraferda
  • She Bench
  • Bero
  • Debub Bench
  • Semien Bench
  • Surma
  • Sheko
                                     

6.2. SNNPR Gamo Gofa

  • Demba Gofa
  • Geze Gofa
  • Arba Minch
  • Chencha
  • Boreda
  • Dita
  • Sawla
  • Deramalo
  • Kucha
  • Mirab Abaya
  • Zala
  • Bonke
  • Uba Debretsehay
  • Arba Minch Zuria
  • Melokoza
  • Kemba
  • Oyda
                                     

6.3. SNNPR Gedeo

  • Gedeb
  • Bule
  • Kochere
  • Wenago
  • Dila
  • Yirgachefe
  • Dila Zuria
                                     

6.4. SNNPR Gurage

  • Abeshge
  • Cheha
  • Mareko
  • Welkite
  • Kokir Gedebano
  • Endegagn
  • Enemorina Eaner
  • Meskane
  • Butajira
  • Geta
  • Gumer
  • Muhor Na Aklil
  • Soddo
  • Ezha
  • Kebena
                                     

6.5. SNNPR Hadiya

  • Misraq Badawacho
  • Soro
  • Ana Lemo
  • Hosaena
  • Mirab Badawacho
  • Duna
  • Misha
  • Shashogo
  • Gibe
  • Gomibora
  • Limo
                                     

6.6. SNNPR Kembata Tembaro

  • Hadero Tunto
  • Tembaro
  • Damboya
  • Kedida Gamela
  • Kacha Bira
  • Doyogena
  • Durame
  • Angacha
                                     

6.7. SNNPR Silte

  • Misraq Azernet Berbere
  • Lanfro
  • Sankurra
  • Dalocha
  • Silte
  • Wulbareg
  • Mirab Azernet Berbere
  • Alicho Werero
                                     

6.8. SNNPR South Omo

  • Selamago
  • Dasenech
  • Hamer
  • Bena Tsemay
  • Semen Ari
  • Nyangatom
  • Male
  • Debub Ari
                                     

6.9. SNNPR Wolayita

  • Abela Faracho
  • Sodo idolobha
  • Offa
  • Awasa
  • Sodo Zuria
  • Humbo
  • Kindo Koysha
  • Damot Gale
  • Damot Sore
  • Boloso Bombe
  • Kindo Didaye
  • Boloso Sore
  • Damot Pulasa
  • Diguna Fango
  • Damot Weyde
                                     

7. Tigray

Debub Misraqawi

  • Hintalo Wajirat
  • Saharti Samre
  • Enderta
  • Dogua Tembien

Maekelay

  • Lailay Maychew
  • Tahtay Maychew
  • Abergele
  • Enticho
  • Naeder Adet
  • Kola Tembien
  • Werie Lehe
  • Mereb Lehe
  • Adwa

Misraqawi

  • Irob
  • Ganta Afeshum
  • Saesi Tsaedaemba
  • Gulomahda
  • Kilte Awulaelo
  • Hawzen
  • Atsbi Wenberta

Semien Miirabawi

  • Tselemti
  • Asgede Tsimbla
  • Tahtay Koraro
  • Medebay Zana
  • Lailay Adiyabo
  • Tahtay Adiyabo
Free and no ads
no need to download or install

Pino - logical board game which is based on tactics and strategy. In general this is a remix of chess, checkers and corners. The game develops imagination, concentration, teaches how to solve tasks, plan their own actions and of course to think logically. It does not matter how much pieces you have, the main thing is how they are placement!

online intellectual game →